L-Proline benzyl ester hydrochloride (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 16652-71-4 |
| Catalog number: | R00HZ5P,25g |
| Molar formula: | C12H15NO2 · HCl |
| Molar weight: | 241.72 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 240-700-5 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
L-Proline benzyl ester hydrochloride (1 x 5 g)
- CAS: 16652-71-4
- Cat. No.: R00HZ5P,5g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Proline benzyl ester hydrochloride (1 x 100 g)
- CAS: 16652-71-4
- Cat. No.: R00HZ5P,100g
price excl. vat
€ 222,40
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

