Tetrabutylammonium Bromide (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 1643-19-2 |
| Catalog number: | R001URT,100g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C16H36BrN |
| Molar weight: | 322.38 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 216-699-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Tetrabutylammonium Bromide (1 x 250 g)
- CAS: 1643-19-2
- Cat. No.: R001URT,250g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Tetrabutylammonium Bromide (1 x 500 g)
- CAS: 1643-19-2
- Cat. No.: R001URT,500g
price excl. vat
€ 123,56
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

