Vincamine (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 1617-90-9 |
| Catalog number: | R00HYP0,5g |
| Molar formula: | C21H26N2O3 |
| Molar weight: | 354.45 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 216-576-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Vincamine (1 x 1 g)
- CAS: 1617-90-9
- Cat. No.: R00HYP0,1g
price excl. vat
€ 98,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

