Butanoic acid, sodium salt (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 156-54-7 |
| Catalog number: | R001OF2,500g |
| Molar formula: | C4H7NaO2 |
| Molar weight: | 110.09 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 205-857-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Butanoic acid, sodium salt (1 x 25 g)
- CAS: 156-54-7
- Cat. No.: R001OF2,25g
price excl. vat
€ 98,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Butanoic acid, sodium salt (1 x 250 g)
- CAS: 156-54-7
- Cat. No.: R001OF2,250g
price excl. vat
€ 160,60
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Butanoic acid, sodium salt (1 x 100 g)
- CAS: 156-54-7
- Cat. No.: R001OF2,100g
price excl. vat
€ 111,18
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

