2-deoxy-D-Glucose (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 154-17-6 |
| Catalog number: | R0038XC,5g |
| Molar formula: | C6H12O5 |
| Molar weight: | 164.16 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 205-823-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-deoxy-D-Glucose (1 x 500 mg)
- CAS: 154-17-6
- Cat. No.: R0038XC,500mg
price excl. vat
€ 104,96
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-deoxy-D-Glucose (1 x 250 mg)
- CAS: 154-17-6
- Cat. No.: R0038XC,250mg
price excl. vat
€ 92,61
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-deoxy-D-Glucose (1 x 1 g)
- CAS: 154-17-6
- Cat. No.: R0038XC,1g
price excl. vat
€ 111,13
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

