Sodium 3-hydroxybutanoate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 150-83-4 |
| Catalog number: | R001M80,100g |
| Molar formula: | C4H7NaO3 |
| Molar weight: | 126.1 |
| Storage: | -20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Sodium 3-hydroxybutanoate (1 x 500 g)
- CAS: 150-83-4
- Cat. No.: R001M80,500g
price excl. vat
€ 203,87
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium 3-hydroxybutanoate (1 x 5 g)
- CAS: 150-83-4
- Cat. No.: R001M80,5g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium 3-hydroxybutanoate (1 x 25 g)
- CAS: 150-83-4
- Cat. No.: R001M80,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

