DL-3-Phenylalanine (1 x 250 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 250 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 150-30-1 |
| Catalog number: | R001M7G,250g |
| Molar formula: | C9H11NO2 |
| Molar weight: | 165.19 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 205-756-7 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
DL-3-Phenylalanine (1 x 500 g)
- CAS: 150-30-1
- Cat. No.: R001M7G,500g
price excl. vat
€ 257,41
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
DL-3-Phenylalanine (1 x 25 g)
- CAS: 150-30-1
- Cat. No.: R001M7G,25g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
DL-3-Phenylalanine (1 x 100 g)
- CAS: 150-30-1
- Cat. No.: R001M7G,100g
price excl. vat
€ 129,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

