Ethyl green (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 14855-76-6 |
| Catalog number: | R001L0U,25g |
| Molar formula: | C27H35Cl2N3.xZnCl2 |
| Molar weight: | 472.49 (non-salt) |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 238-920-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Ethyl green (1 x 5 g)
- CAS: 14855-76-6
- Cat. No.: R001L0U,5g
price excl. vat
€ 469,52
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Ethyl green (1 x 1 g)
- CAS: 14855-76-6
- Cat. No.: R001L0U,1g
price excl. vat
€ 241,97
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

