2-hydroxy-3-methoxybenzaldehyde (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 148-53-8 |
| Catalog number: | R0033CB,100g |
| Molar formula: | C8H8O3 |
| Molar weight: | 152.15 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 205-715-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-hydroxy-3-methoxybenzaldehyde (1 x 500 g)
- CAS: 148-53-8
- Cat. No.: R0033CB,500g
price excl. vat
€ 228,49
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-hydroxy-3-methoxybenzaldehyde (1 x 25 g)
- CAS: 148-53-8
- Cat. No.: R0033CB,25g
price excl. vat
€ 98,81
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

