QUINOLIN-8-OL (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 148-24-3 |
| Catalog number: | R001FCY,100g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C9H7NO |
| Molar weight: | 145.16 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 205-711-1 |
| Package group: | III |
| UN-no: | 2811 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
QUINOLIN-8-OL (1 x 50 g)
- CAS: 148-24-3
- Cat. No.: R001FCY,50g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
QUINOLIN-8-OL (1 x 250 g)
- CAS: 148-24-3
- Cat. No.: R001FCY,250g
price excl. vat
€ 123,56
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
QUINOLIN-8-OL (1 x 25 g)
- CAS: 148-24-3
- Cat. No.: R001FCY,25g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

