p-Naphtholbenzein (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 145-50-6 |
| Catalog number: | R001KFL,1g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C27H18O2 |
| Molar weight: | 374.44 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 205-656-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
p-Naphtholbenzein (1 x 10 g)
- CAS: 145-50-6
- Cat. No.: R001KFL,10g
price excl. vat
€ 404,99
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
p-Naphtholbenzein (1 x 5 g)
- CAS: 145-50-6
- Cat. No.: R001KFL,5g
price excl. vat
€ 257,63
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
p-Naphtholbenzein (1 x 25 g)
- CAS: 145-50-6
- Cat. No.: R001KFL,25g
price excl. vat
€ 566,78
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

