2-Propylisonicotinylthioamide (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 14222-60-7 |
| Catalog number: | R001HZV,1g |
| Molar formula: | C9H12N2S |
| Molar weight: | 180.27 |
| Storage: | +4°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-Propylisonicotinylthioamide (1 x 100 mg)
- CAS: 14222-60-7
- Cat. No.: R001HZV,100mg
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Propylisonicotinylthioamide (1 x 5 g)
- CAS: 14222-60-7
- Cat. No.: R001HZV,5g
price excl. vat
€ 172,98
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

