Iminodiacetic Acid (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 142-73-4 |
| Catalog number: | R00350M,100g |
| Molar formula: | C4H7NO4 |
| Molar weight: | 133.1 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 205-555-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Iminodiacetic Acid (1 x 50 g)
- CAS: 142-73-4
- Cat. No.: R00350M,50g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Iminodiacetic Acid (1 x 250 g)
- CAS: 142-73-4
- Cat. No.: R00350M,250g
price excl. vat
€ 123,56
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Iminodiacetic Acid (1 x 25 g)
- CAS: 142-73-4
- Cat. No.: R00350M,25g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

