Piperazine Hexahydrate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 142-63-2 |
| Catalog number: | R003TSL,25g |
| Molar formula: | C4H10N2 · 6H2O |
| Molar weight: | 194.23 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 203-808-3 |
| UN-no: | 2579 |
| ADR: | true |
Alternative products
Piperazine Hexahydrate (1 x 500 g)
- CAS: 142-63-2
- Cat. No.: R003TSL,500g
price excl. vat
€ 191,51
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Piperazine Hexahydrate (1 x 100 g)
- CAS: 142-63-2
- Cat. No.: R003TSL,100g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

