2-Thiouracil (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 141-90-2 |
| Catalog number: | R001FQ6,100g |
| Molar formula: | C4H4N2OS |
| Molar weight: | 128.15 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 205-508-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-Thiouracil (1 x 500 g)
- CAS: 141-90-2
- Cat. No.: R001FQ6,500g
price excl. vat
€ 314,31
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Thiouracil (1 x 25 g)
- CAS: 141-90-2
- Cat. No.: R001FQ6,25g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

