Vancomycin Hydrochloride (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 1404-93-9 |
| Catalog number: | R001CD1,1g |
| Molar formula: | C66H75Cl2N9O24 · HCl |
| Molar weight: | 1485.73 |
| Storage: | +4°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Vancomycin Hydrochloride (1 x 15 g)
- CAS: 1404-93-9
- Cat. No.: R001CD1,15g
price excl. vat
€ 372,55
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Vancomycin Hydrochloride (1 x 10 g)
- CAS: 1404-93-9
- Cat. No.: R001CD1,10g
price excl. vat
€ 298,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Vancomycin Hydrochloride (1 x 5 g)
- CAS: 1404-93-9
- Cat. No.: R001CD1,5g
price excl. vat
€ 216,40
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

