Potassiumtetrathionate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 13932-13-3 |
| Catalog number: | R001AR6,25g |
| Molar formula: | K2S4O6 |
| Molar weight: | 302.45 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 237-702-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Potassiumtetrathionate (1 x 1 g)
- CAS: 13932-13-3
- Cat. No.: R001AR6,1g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Potassiumtetrathionate (1 x 5 g)
- CAS: 13932-13-3
- Cat. No.: R001AR6,5g
price excl. vat
€ 117,38
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

