Sodium Nitroprusside Dihydrate (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 13755-38-9 |
| Catalog number: | R0013K1,5g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | Na2[Fe(CN)5NO] · 2H2O |
| Molar weight: | 297.95 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 238-373-9 |
| Package group: | III |
| UN-no: | 3288 |
| ADR: | true |
Alternative products
Sodium Nitroprusside Dihydrate (1 x 500 g)
- CAS: 13755-38-9
- Cat. No.: R0013K1,500g
price excl. vat
€ 588,41
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium Nitroprusside Dihydrate (1 x 100 g)
- CAS: 13755-38-9
- Cat. No.: R0013K1,100g
price excl. vat
€ 242,17
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium Nitroprusside Dihydrate (1 x 25 g)
- CAS: 13755-38-9
- Cat. No.: R0013K1,25g
price excl. vat
€ 129,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

