1,1-Bis(methylthio)-2-nitroethylene (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 13623-94-4 |
| Catalog number: | R0032JP,5g |
| Molar formula: | C4H7NO2S2 |
| Molar weight: | 165.23 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 237-108-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
1,1-Bis(methylthio)-2-nitroethylene (1 x 100 g)
- CAS: 13623-94-4
- Cat. No.: R0032JP,100g
price excl. vat
€ 344,73
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1,1-Bis(methylthio)-2-nitroethylene (1 x 25 g)
- CAS: 13623-94-4
- Cat. No.: R0032JP,25g
price excl. vat
€ 179,31
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

