2,6-Dimethyl-4-hydroxypyridine (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 13603-44-6 |
| Catalog number: | R0037UW,1g |
| Molar formula: | C7H9NO |
| Molar weight: | 123.16 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2,6-Dimethyl-4-hydroxypyridine (1 x 5 g)
- CAS: 13603-44-6
- Cat. No.: R0037UW,5g
price excl. vat
€ 117,38
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2,6-Dimethyl-4-hydroxypyridine (1 x 25 g)
- CAS: 13603-44-6
- Cat. No.: R0037UW,25g
price excl. vat
€ 185,34
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2,6-Dimethyl-4-hydroxypyridine (1 x 10 g)
- CAS: 13603-44-6
- Cat. No.: R0037UW,10g
price excl. vat
€ 135,92
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

