Iridium(III) chloride trihydrate (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 13569-57-8 |
| Catalog number: | R00360A,1g |
| Molar formula: | Cl3Ir · 3H2O |
| Molar weight: | 352.62 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Iridium(III) chloride trihydrate (1 x 250 mg)
- CAS: 13569-57-8
- Cat. No.: R00360A,250mg
price excl. vat
€ 298,60
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Iridium(III) chloride trihydrate (1 x 100 mg)
- CAS: 13569-57-8
- Cat. No.: R00360A,100mg
price excl. vat
€ 191,51
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

