Platinum(II) bromide (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 13455-12-4 |
| Catalog number: | R003TT7,1g |
| Molar formula: | PtBr2 |
| Molar weight: | 354.91 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
Platinum(II) bromide (1 x 5 g)
- CAS: 13455-12-4
- Cat. No.: R003TT7,5g
price excl. vat
€ 1.295,34
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Platinum(II) bromide (1 x 250 mg)
- CAS: 13455-12-4
- Cat. No.: R003TT7,250mg
price excl. vat
€ 210,22
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Platinum(II) bromide (1 x 100 mg)
- CAS: 13455-12-4
- Cat. No.: R003TT7,100mg
price excl. vat
€ 148,39
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

