Magnesium Thiosulfate Hexahydrate (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 13446-30-5 |
| Catalog number: | R003RFD,5g |
| Molar formula: | MgS2O3 · 6H2O |
| Molar weight: | 244.53 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
Magnesium Thiosulfate Hexahydrate (1 x 50 g)
- CAS: 13446-30-5
- Cat. No.: R003RFD,50g
price excl. vat
€ 308,77
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Magnesium Thiosulfate Hexahydrate (1 x 25 g)
- CAS: 13446-30-5
- Cat. No.: R003RFD,25g
price excl. vat
€ 222,31
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Magnesium Thiosulfate Hexahydrate (1 x 100 g)
- CAS: 13446-30-5
- Cat. No.: R003RFD,100g
price excl. vat
€ 436,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

