3-Amino-9-ethylcarbazole (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 132-32-1 |
| Catalog number: | R00101R,10g |
| Molar formula: | C14H14N2 |
| Molar weight: | 210.28 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 205-055-7 |
| UN-no: | 2811 |
| ADR: | true |
Alternative products
3-Amino-9-ethylcarbazole (1 x 5 g)
- CAS: 132-32-1
- Cat. No.: R00101R,5g
price excl. vat
€ 123,48
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
3-Amino-9-ethylcarbazole (1 x 1 g)
- CAS: 132-32-1
- Cat. No.: R00101R,1g
price excl. vat
€ 98,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

