1-Methyl-5-mercapto-1H-tetrazole (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 13183-79-4 |
| Catalog number: | R003EIA,25g |
| Molar formula: | C2H4N4S |
| Molar weight: | 116.14 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 236-132-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
1-Methyl-5-mercapto-1H-tetrazole (1 x 500 g)
- CAS: 13183-79-4
- Cat. No.: R003EIA,500g
price excl. vat
€ 293,39
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1-Methyl-5-mercapto-1H-tetrazole (1 x 100 g)
- CAS: 13183-79-4
- Cat. No.: R003EIA,100g
price excl. vat
€ 123,53
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1-Methyl-5-mercapto-1H-tetrazole (1 x 5 g)
- CAS: 13183-79-4
- Cat. No.: R003EIA,5g
price excl. vat
€ 92,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

