Copper(I) oxide (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 1317-39-1 |
| Catalog number: | R0034MR,25g |
| Molar formula: | Cu2O |
| Molar weight: | 143.08 |
| Storage: | +20°C |
| UN-no: | 3077 |
| ADR: | true |
Alternative products
Copper(I) oxide (1 x 500 g)
- CAS: 1317-39-1
- Cat. No.: R0034MR,500g
price excl. vat
€ 160,60
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Copper(I) oxide (1 x 100 g)
- CAS: 1317-39-1
- Cat. No.: R0034MR,100g
price excl. vat
€ 92,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Copper(I) oxide (1 x 1000 g)
- CAS: 1317-39-1
- Cat. No.: R0034MR,1000g
price excl. vat
€ 216,18
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

