Boc-L-Leucine monohydrate (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 13139-15-6 |
| Catalog number: | R00HSGE,500g |
| Molar formula: | C11H21NO4 · H2O |
| Molar weight: | 249.31 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 236-073-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Boc-L-Leucine monohydrate (1 x 5 g)
- CAS: 13139-15-6
- Cat. No.: R00HSGE,5g
price excl. vat
€ 80,31
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Boc-L-Leucine monohydrate (1 x 25 g)
- CAS: 13139-15-6
- Cat. No.: R00HSGE,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Boc-L-Leucine monohydrate (1 x 100 g)
- CAS: 13139-15-6
- Cat. No.: R00HSGE,100g
price excl. vat
€ 129,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

