Nickel oxide (NiO) (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 1313-99-1 |
| Catalog number: | R000VWI,25g |
| Molar formula: | NiO |
| Molar weight: | 74.71 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Nickel oxide (NiO) (1 x 1 g)
- CAS: 1313-99-1
- Cat. No.: R000VWI,1g
price excl. vat
€ 92,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Nickel oxide (NiO) (1 x 100 g)
- CAS: 1313-99-1
- Cat. No.: R000VWI,100g
price excl. vat
€ 117,36
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

