Molybdenum trioxide (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 1313-27-5 |
| Catalog number: | R000VWQ,100g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | MoO3 |
| Molar weight: | 143.95 |
| Storage: | +20°C |
| Package group: | III |
| UN-no: | 3288 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Molybdenum trioxide (1 x 500 g)
- CAS: 1313-27-5
- Cat. No.: R000VWQ,500g
price excl. vat
€ 436,57
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Molybdenum trioxide (1 x 25 g)
- CAS: 1313-27-5
- Cat. No.: R000VWQ,25g
price excl. vat
€ 154,45
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

