Pyrene (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 129-00-0 |
| Catalog number: | R000YR2,10g |
| Molar formula: | C16H10 |
| Molar weight: | 202.26 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 204-927-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Pyrene (1 x 100 g)
- CAS: 129-00-0
- Cat. No.: R000YR2,100g
price excl. vat
€ 172,94
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Pyrene (1 x 25 g)
- CAS: 129-00-0
- Cat. No.: R000YR2,25g
price excl. vat
€ 129,71
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

