Pyruvic acid (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 127-17-3 |
| Catalog number: | R000WIG,25g |
| Molar formula: | C3H4O3 |
| Molar weight: | 88.06 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 204-824-3 |
| UN-no: | 3265 |
| ADR: | true |
Alternative products
Pyruvic acid (1 x 500 g)
- CAS: 127-17-3
- Cat. No.: R000WIG,500g
price excl. vat
€ 172,98
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Pyruvic acid (1 x 100 g)
- CAS: 127-17-3
- Cat. No.: R000WIG,100g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

