potassium acetate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 127-08-2 |
| Catalog number: | R000WII,100g |
| Molar formula: | KOOCCH3 |
| Molar weight: | 98.14 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
potassium acetate (1 x 5000 g)
- CAS: 127-08-2
- Cat. No.: R000WII,5000g
price excl. vat
€ 179,16
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
potassium acetate (1 x 500 g)
- CAS: 127-08-2
- Cat. No.: R000WII,500g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
potassium acetate (1 x 1000 g)
- CAS: 127-08-2
- Cat. No.: R000WII,1000g
price excl. vat
€ 117,38
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

