1-HYDROXYUREA (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 127-07-1 |
| Catalog number: | R000WIJ,25g |
| Molar formula: | CH4N2O2 |
| Molar weight: | 76.06 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 204-821-7 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
1-HYDROXYUREA (1 x 10 g)
- CAS: 127-07-1
- Cat. No.: R000WIJ,10g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1-HYDROXYUREA (1 x 500 g)
- CAS: 127-07-1
- Cat. No.: R000WIJ,500g
price excl. vat
€ 241,14
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1-HYDROXYUREA (1 x 100 g)
- CAS: 127-07-1
- Cat. No.: R000WIJ,100g
price excl. vat
€ 111,30
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

