2-Amino-2-Methyl-1-Propanol (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 124-68-5 |
| Catalog number: | R00332U,500g |
| Molar formula: | C4H11NO |
| Molar weight: | 89.14 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 204-709-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-Amino-2-Methyl-1-Propanol (1 x 100 g)
- CAS: 124-68-5
- Cat. No.: R00332U,100g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

