N1-(3-Aminopropyl)butane-1,4-diamine (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 124-20-9 |
| Catalog number: | R000LDG,1g |
| Molar formula: | C7H19N3 |
| Molar weight: | 145.25 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 204-689-0 |
| UN-no: | 2735 |
| ADR: | true |
Alternative products
N1-(3-Aminopropyl)butane-1,4-diamine (1 x 5 g)
- CAS: 124-20-9
- Cat. No.: R000LDG,5g
price excl. vat
€ 236,68
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
N1-(3-Aminopropyl)butane-1,4-diamine (1 x 250 mg)
- CAS: 124-20-9
- Cat. No.: R000LDG,250mg
price excl. vat
€ 98,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
N1-(3-Aminopropyl)butane-1,4-diamine (1 x 10 g)
- CAS: 124-20-9
- Cat. No.: R000LDG,10g
price excl. vat
€ 339,58
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

