Nonanal (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 124-19-6 |
| Catalog number: | R000LDH,500g |
| Molar formula: | CH3(CH2)7CHO |
| Molar weight: | 142.24 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 204-688-5 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Nonanal (1 x 25 g)
- CAS: 124-19-6
- Cat. No.: R000LDH,25g
price excl. vat
€ 111,30
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Nonanal (1 x 100 g)
- CAS: 124-19-6
- Cat. No.: R000LDH,100g
price excl. vat
€ 173,12
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

