Adipic Acid (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 124-04-9 |
| Catalog number: | R000LCZ,500g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C6H10O4 |
| Molar weight: | 146.14 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 204-673-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Adipic Acid (1 x 100 g)
- CAS: 124-04-9
- Cat. No.: R000LCZ,100g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

