Succinimide (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 123-56-8 |
| Catalog number: | R000JX1,100g |
| Molar formula: | C4H5NO2 |
| Molar weight: | 99.09 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 204-635-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Succinimide (1 x 5 g)
- CAS: 123-56-8
- Cat. No.: R000JX1,5g
price excl. vat
€ 86,45
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Succinimide (1 x 500 g)
- CAS: 123-56-8
- Cat. No.: R000JX1,500g
price excl. vat
€ 111,16
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Succinimide (1 x 25 g)
- CAS: 123-56-8
- Cat. No.: R000JX1,25g
price excl. vat
€ 92,63
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

