Calcium hydroxide phosphate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 12167-74-7 |
| Catalog number: | R0015JL,100g |
| Molar formula: | Ca5(OH)(PO4)3 |
| Molar weight: | 502.31 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 235-330-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Calcium hydroxide phosphate (1 x 500 g)
- CAS: 12167-74-7
- Cat. No.: R0015JL,500g
price excl. vat
€ 311,98
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Calcium hydroxide phosphate (1 x 25 g)
- CAS: 12167-74-7
- Cat. No.: R0015JL,25g
price excl. vat
€ 123,56
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

