Sodium Metatungstate (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 12141-67-2 |
| Catalog number: | R003UCZ,10g |
| Molar formula: | 3Na2WO4 · 9WO3 · H2O |
| Molar weight: | 2986.01 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 412-770-9 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Sodium Metatungstate (1 x 50 mg)
- CAS: 12141-67-2
- Cat. No.: R003UCZ,50mg
price excl. vat
€ 166,94
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium Metatungstate (1 x 5 g)
- CAS: 12141-67-2
- Cat. No.: R003UCZ,5g
price excl. vat
€ 718,26
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium Metatungstate (1 x 1 g)
- CAS: 12141-67-2
- Cat. No.: R003UCZ,1g
price excl. vat
€ 326,17
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

