2-Amino-5-nitrothiazole (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 121-66-4 |
| Catalog number: | R00333V,100g |
| Molar formula: | C3H3N3O2S |
| Molar weight: | 145.14 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 204-490-9 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-Amino-5-nitrothiazole (1 x 500 g)
- CAS: 121-66-4
- Cat. No.: R00333V,500g
price excl. vat
€ 197,86
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Amino-5-nitrothiazole (1 x 25 g)
- CAS: 121-66-4
- Cat. No.: R00333V,25g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

