Chromium nitride (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 12053-27-9 |
| Catalog number: | R003OW6,100g |
| Molar formula: | Cr2N |
| Molar weight: | 118 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Chromium nitride (1 x 5 g)
- CAS: 12053-27-9
- Cat. No.: R003OW6,5g
price excl. vat
€ 179,16
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Chromium nitride (1 x 25 g)
- CAS: 12053-27-9
- Cat. No.: R003OW6,25g
price excl. vat
€ 307,37
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Chromium nitride (1 x 1 g)
- CAS: 12053-27-9
- Cat. No.: R003OW6,1g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

