Copperaluminumoxide (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 12042-92-1 |
| Catalog number: | R003P1P,5g |
| Molar formula: | CuAl2O4 |
| Molar weight: | 181.51 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Copperaluminumoxide (1 x 50 g)
- CAS: 12042-92-1
- Cat. No.: R003P1P,50g
price excl. vat
€ 1.298,43
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Copperaluminumoxide (1 x 1 g)
- CAS: 12042-92-1
- Cat. No.: R003P1P,1g
price excl. vat
€ 234,96
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

