Calcium aluminate (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 12042-68-1 |
| Catalog number: | R003ONJ,1g |
| Molar formula: | CaAl2O4 |
| Molar weight: | 158.02 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
Calcium aluminate (1 x 5 g)
- CAS: 12042-68-1
- Cat. No.: R003ONJ,5g
price excl. vat
€ 339,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

