Chromium boride (CrB2) (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 12007-16-8 |
| Catalog number: | R000Q94,100g |
| Molar formula: | CrB2 |
| Molar weight: | 73.62 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
Chromium boride (CrB2) (1 x 5 g)
- CAS: 12007-16-8
- Cat. No.: R000Q94,5g
price excl. vat
€ 160,63
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Chromium boride (CrB2) (1 x 500 g)
- CAS: 12007-16-8
- Cat. No.: R000Q94,500g
price excl. vat
€ 1.828,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Chromium boride (CrB2) (1 x 25 g)
- CAS: 12007-16-8
- Cat. No.: R000Q94,25g
price excl. vat
€ 236,82
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

