2-Imidazolidone (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 120-93-4 |
| Catalog number: | R000Q1E,25g |
| Molar formula: | C3H6N2O |
| Molar weight: | 86.09 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 204-436-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-Imidazolidone (1 x 50 g)
- CAS: 120-93-4
- Cat. No.: R000Q1E,50g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Imidazolidone (1 x 250 g)
- CAS: 120-93-4
- Cat. No.: R000Q1E,250g
price excl. vat
€ 123,56
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Imidazolidone (1 x 100 g)
- CAS: 120-93-4
- Cat. No.: R000Q1E,100g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

