Benzaldehyde, 4-ethoxy-3-methoxy- (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 120-25-2 |
| Catalog number: | R000Q01,5g |
| Molar formula: | C10H12O3 |
| Molar weight: | 180.2 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 204-382-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Benzaldehyde, 4-ethoxy-3-methoxy- (1 x 25 g)
- CAS: 120-25-2
- Cat. No.: R000Q01,25g
price excl. vat
€ 160,63
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Benzaldehyde, 4-ethoxy-3-methoxy- (1 x 1 g)
- CAS: 120-25-2
- Cat. No.: R000Q01,1g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Benzaldehyde, 4-ethoxy-3-methoxy- (1 x 10 g)
- CAS: 120-25-2
- Cat. No.: R000Q01,10g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

