2-Hydroxy-1,2-diphenylethanone (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 119-53-9 |
| Catalog number: | R00HEV4,100g |
| Molar formula: | C14H12O2 |
| Molar weight: | 212.25 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 204-331-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-Hydroxy-1,2-diphenylethanone (1 x 500 g)
- CAS: 119-53-9
- Cat. No.: R00HEV4,500g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Hydroxy-1,2-diphenylethanone (1 x 25 g)
- CAS: 119-53-9
- Cat. No.: R00HEV4,25g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

