2-(Hydroxymethyl)isoindoline-1,3-dione (1 x 250 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 250 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 118-29-6 |
| Catalog number: | R003SEJ,250g |
| Molar formula: | C9H7NO3 |
| Molar weight: | 177.16 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 204-241-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-(Hydroxymethyl)isoindoline-1,3-dione (1 x 25 g)
- CAS: 118-29-6
- Cat. No.: R003SEJ,25g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-(Hydroxymethyl)isoindoline-1,3-dione (1 x 100 g)
- CAS: 118-29-6
- Cat. No.: R003SEJ,100g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

