4,4′-(1,1-Dioxido-3H-2,1-benzoxathiol-3-ylidene)bis[1,2-benzenediol] (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 115-41-3 |
| Catalog number: | R000FJP,5g |
| Molar formula: | C19H14O7S |
| Molar weight: | 386.38 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 204-088-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
4,4′-(1,1-Dioxido-3H-2,1-benzoxathiol-3-ylidene)bis[1,2-benzenediol] (1 x 25 g)
- CAS: 115-41-3
- Cat. No.: R000FJP,25g
price excl. vat
€ 475,94
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
4,4′-(1,1-Dioxido-3H-2,1-benzoxathiol-3-ylidene)bis[1,2-benzenediol] (1 x 1 g)
- CAS: 115-41-3
- Cat. No.: R000FJP,1g
price excl. vat
€ 117,31
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
4,4′-(1,1-Dioxido-3H-2,1-benzoxathiol-3-ylidene)bis[1,2-benzenediol] (1 x 100 g)
- CAS: 115-41-3
- Cat. No.: R000FJP,100g
price excl. vat
€ 1.355,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

